Akcesoria barmanskie do designerskiej kuchni

Akcesoria barmańskie do designerskiej kuchni

Na rynku dostępne są rozmaite wzory i modele gadżetów barmańskich, które sprawdzą się w różnych aranżacjach stylowych. Dla minimalistycznych, męskich kuchni, najlepsze będą te wykonane z chromowanej stali i szkła, a dla miłośników klasyki nie brakuje drewnianych wykończeń i bogatych zdobień. Akcesoria barmańskie to dość szerokie pojęcie, dotyczące zarówno profesjonalnego wyposażenia lokali, np. stojaki na alkohol i uchwyty na szkło, ale także drobnych gadżetów, przydatnych w domu. Świetnie sprawdzą się też jako prezent na każdą okazję, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jak w zalewie ofert znaleźć interesujące produkty?

Efekt robią dodatki

Jednymi z najciekawszych artykułów są drobne przedmioty codziennego użytku, które dopieszczą twoich gości. Słomki metalowe są nie tylko oryginalniejsze od plastikowych, ale także wpasowują się w ekologiczne trendy. Można je używać wielokrotnie, myjąc w zmywarce lub za pomocą zwyczajnych wyciorów. Są bardzo ładne, dzięki połyskowi i kolorach z efektem „holo” czy chromowania. Innym pomysłem są kostki do lodu wykonane z syntetycznych materiałów wypełnionych wodą. Ich użycie jest o wiele szybsze i wygodniejsze od zwyczajnych, gdyż nie trzeba pamiętać o przegotowaniu wody, ostudzeniu jej i włożeniu formy do zamrażalnika odpowiednio wcześniej. Dostępne są w różnych stylach, z nadrukami przypominającymi kostki do gry, czy marmurowe kamienie.

Oryginalne prezenty

Akcesoria barmańskie mogą stanowić też inspirację na prezent, np. urodzinowy. Wiele kobiet z pewnością ucieszy się z kompletu gadżetów do wina, który zazwyczaj zawiera kubełek chłodzący, korkociąg klasyczny i próżniowy, wylewki zapobiegające kapaniu i dodatkowy korek, umożliwiający zamknięcie napoczętej butelki. Ciekawym i nieco bardziej budżetowym pomysłem będzie metalowy pojemnik na alkohol z uchwytem na lód. Zapewnia on świetną izolację i utrzymuje niską temperaturę płynu przez długi czas. 

Barowy klimat w mieszkaniu

Jeśli chcesz zainwestować w coś, co sprawi frajdę dużemu chłopcu, a kuchni nada wygląd klubu dla dżentelmenów, świetnym pomysłem będą profesjonalne akcesoria barmańskie. Podstawowym artykułem jest w tym przypadku shaker do drinków, pozwalający robić koktajle precyzyjnie i imponująco. Inną opcją jest dozownik do alkoholi, posiadający miarkę, dzięki której można dokładnie odmierzyć ilości płynu. A jeśli chcesz pochwalić się własną kolekcją oryginalnych butelek warto zaopatrzyć się w obrotowy stojak barowy.

Klimat w mieszkaniu budują dodatki. Dotyczy to także kuchni, która według obecnych trendów powinna być nowoczesna, stylowa i wyróżniająca się. Doskonałym pomysłem na minimalistyczny i designerski wystrój aneksu kuchennego jest wzbogacenie go o modne i sprawdzające się na przyjęciach akcesoria barmańskie, których w sklepach jest bardzo wiele. Pozwoli to nie tylko urozmaicić wyposażenie, ale także zaimponować gościom.  

Inspirowane: Tanake.com.pl – hurtownia gastronomiczna

Dodaj komentarz