Podstawowe wyposazenie gastronomiczne

Podstawowe wyposażenie gastronomiczne

Otwarcie swojego własnego lokalu gastronomicznego będzie wymagało od nas zakupienia właściwego wyposażenia niezbędnego do jego odpowiedniego funkcjonowania. Jeżeli posiadamy tylko niewielki budżet, musimy jasno określić swoje potrzeby i przynajmniej na samym początku zrezygnować z nadprogramowych urządzeń.

Podstawowe wyposażenie w lokalu gastronomicznym 

To, w jaki sposób zostanie wyposażony nasz lokal gastronomiczny, zależne będzie w dużej mierze od jego specjalizacji. Poniżej znaleźć można wskazówki, jakich sprzętów nie może absolutnie zabraknąć w żadnej gastronomii.

Wyposażenie w klubokawiarni albo w kawiarni :

Wyżej wymieniony zestaw musi znaleźć się na wyposażeniu każdej klubokawiarni i kawiarni, gdzie poza gorącymi napojami znajdą się również świeże ciasta i lody. Oczywiście ponadto musimy jeszcze dodać do tejże listy takie rzeczy jak: pucharki do lodów, szklanki do zimnych napojów, serwisy do kawy i herbaty, talerzyki do ciasta czy sztućce. Wszystko to niezbędne naczynia kuchenne.

Podstawowe wyposażenie w barze szybkiej obsługi 

W przypadku gdy zamierzamy otworzyć własny bar szybkiej obsługi w doborze wyposażenia liczyć się będzie rodzaj serwowanych dań, jak również sposób ich przygotowywania. Jeżeli wykorzystujemy półprodukty, które poskładamy na przykład w cheeseburgera albo hot-doga itd. wystarczy nam zakupienie mikrofalówki i grilla. Jeżeli chcemy przygotowywać hamburgery albo inne dania od początku do końca, musimy kupić :

  • uniwersalną zmywarkę do naczyń, jak i zmywarkę do szkła,
  • chłodziarko-zamrażarkę,
  • kuchnię indukcyjną.

Jeżeli myślimy o otwarciu baru, konieczne będzie zakupienie dodatkowego wyposażenia niezbędnego w pracy barmana, między innymi kruszarkę i kostkarkę do lodu, mikser barowy, a także specjalne szafy chłodnicze. Konieczne będą także  wysokie szklanki do drinków czy też do nalewania piwa. Pamiętajmy jednak, że niektóre elementy wyposażenia barmańskiego możemy otrzymać od producentów napojów bezalkoholowych i piwa w zamian za skuteczną sprzedaż swoich produktów.

Dodaj komentarz